Андріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Балаклійської районної ради Харківської області

На початку XX століття населення Андріївки становило 7500 чоловік. В селі було чимало крамниць, дві церкви і тільки одна школа, доступ до якої для дітей сільської бідноти був дуже обмежений. В школі діяли два класи, в яких навчався 141 учень.

Після завершення громадянської війни(1918-1920р.р.) в селищі поступово з'явились одна середня, дві 8-річних і одна початкова школа, в яких навчались 2200 учнів, а робітнича молодь мала можливість одержувати середню освіту у вечірній школі. Із спогадів старожилів заклад було засновано у 1911 році. Школа налічувала 12 будинків. Найбільшими були споруди, які мали назву „ Червона школа” і „ Семирічка”.

3 серпня 1965 року введено в експлуатацію нинішню споруду. Школа розрахована на 850 місць. При школі відкрито: медичний кабінет; спортивну та актову зали, бібліотеку; їдальню; швейну та слюсарну майстерні; 2 комп’ютерних класи; музей бойової слави; музей історії школи.


За час існування з її стін випущено тисячі освічених людей, які сьогодні мають різноманітні професії, працюють не тільки на території своєї держави, а й за її межами.
Звісно, що дуже багато випускників залишились вірними рідній школі і сьогодні віддають їй своє серце, своє життя, працюючи вчителем. Це вчителі нашої школи: Пивовар Надія Сергіївна, Сляднєва Ольга Володимирівна, Степанець Анастасія Олександрівна, Сіроус Олена Олександрівна, Шелест Юлія Романівна та інші.

Є серед випускників школи і поважні люди, які працюють в інших галузях: це Фесенко ЮЛ.-директор газопромислового управління „Шебелинкагазвидобування", Домненко С.П. – голова профспілкового комітету газопромислового управління „Шебелинкагазвидобування", Прохоренко Р.І.- лікар-гінеколог Балаклійської районної центральної лікарні, Шелудько С.В.- завідуюча терапевтичним відділенням Червонодонецької лікарні, Крячко І.І.-лікар-терапевт та багато інших колишніх учнів школи, що працюють на рідній землі.
У місті Київ живе і працює наш випускник, професор Пономаренко М.С., в Міністерстві оборони служить Устінов Ю.Г.


Кінаш Ірина Віталіївна також випускниця нашої школи. Вона очолює школу з 1 грудня 1999 року. Вчитель інформатики. Спеціаліст вищої категорії. У1992 році закінчила Харківський політехнічний інститут імені В.І.Леніна за спеціальністю „Електронні обчислювальні машини” та у 1998 Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, Інститут післядипломної освіти за спеціальністю „Менеджер освіти”, стаж педагогічної роботи 21 рік.

Кiлькiсть переглядiв: 278