ПЛАН

заходів Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

з підготовки та відзначення в Україні 500-річчя Реформації

№ з/п Заходи Дата проведення Клас Відповідальний
1. Перегляд та обговорення художнього фільму «Лютер» 24.05 8 Чаговець С.В.
2. Диспут «Чи існувала потреба в здійсненні Реформації не лише в Німеччині, а й в усій Європі» 25.05 9-10 Зіборова О.І.
3. Складання карти «Міста – центри реформаційного руху» 31.05 7 Десятник О.І., Воробей О.Й.
4. Екскурсія до Андріївського храму 02.06 5-6 Синельникова Л.В., Мозгова І.І.
5. Конференція «Реформаційні рухи в Україні» 07.09 9-11 Вчителі історії
6. Години творчого спілкування «Діяльність православних братств в Україні в ХУІ ст.» 18-22.09 2-8 Класні керівники
7. Виставка «Пам’ятки православної церковної архітектури ХУІ ст.» 28.09 8-9 Дуб О. І.
8. Круглий стіл «Роль влади в релігійному розумінні між католиками та православними» 11.10 9-11 Вчитель правознавства
9. Презентація проектів «Вплив реформації на розвиток національної свідомості українців». 27.10 8-11 Чаговець С.В. класні керівники

500- річчя Реформації в Андріївській ЗОШ №1…

/Files/images/novini2017/SAM_7832.JPG У 2017 році весь світ відзначатиме 500-ту річницю Реформації. Важливість цієї історичної події підкреслює масштаб святкування, яке відбуватиметься не лише в Німеччині, де почався реформаційний рух, але й в інших країнах Європи, Північної та Південної Америки, Азії та Тихоокеанського регіону, та навіть Африки. На державному рівні 500-річчя Реформації святкуватимуть і в Україні. В Андріївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 заходи, присвячені 500-річчю Реформації розпочались переглядом і обговоренням художнього фільму «Лютер».

Всі старшокласники знають про те, що Реформацію пов’язують з іменем Мартіна Лютера. Доктор богослов’я, католицький священик Мартін Лютер відкрито виступав проти продажу індульгенцій і влади Папи над відпущенням гріхів. За словами учнів, вони з великим задоволенням подивились фільм, в якому завдяки прекрасній грі акторів можна було прослідкувати боротьбу істинно віруючої людини і лицемірної середньовічної церкви.

Діти, дивлячись кінокартину, співчували прагненням Лютера здійснити Реформацію мирним шляхом. При обговоренні фільму декілька учнів порівняли ці прекрасні бажання Мартіна Лютера із сучасним прагненням українського народу миру. Багатьом учням запам’ятались Правила життя Лютера, які вони хотіли би перейняти для себе: «Найбільш злободенне життєве питання звучить так: а що ви робите для інших? Найкращий спосіб домогтися щастя для себе — це шукати його для інших».

Диспут «Чи існувала потреба в здійсненні Реформації не лише в Німеччині, а й в усій Європі?»

/Files/images/novini2017/SAM_7834.JPG Сьогодні в Андріївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1відбувся диспут до 500-річчя Реформації, в якому взяли участь учні 9-11 класів. Учитель української літератури Зіборова Олена Іванівна розпочала захід такими словами: «Щоб сміливо йти в майбутнє, треба знати минуле. Сьогодні ми вільно користуємося благами цивілізації: досягненнями науки і культури, медициною, освітою, маємо соціальний захист та право. Але не завжди так було, і не всюди так є. Звідки в нас це? Чи дійсно Реформація, яка розпочалася в Німеччині, пройшла по усій Європі, мала великий вплив на всі сфери людського життя?».

Учні в ході диспуту дійшли висновку, що протягом усього Середньовіччя церква відігравала визначальну роль у житті суспільства, ідеально вписуючись в панівний на Заході феодальний лад. Ніби великий феодал, католицька церква в різних державах Європи використовувала працю кріпаків, застосовуючи ті ж методи й прийоми, що й світські феодали. Монархи Європи, у свою чергу, йшли на будь-які витрати, щоб отримати від кліриків вищу санкцію на своє панування. А тому потреба в Реформаціїї існувала майже по всій Європі.

Окрім основного питання учні в ході дискусії також обговорили безліч питань, що стосуються Реформації:

- Чому культуру милосердя, співчуття та благодійності заснували послідовники вчення Ісуса Христа?

- Як християни ввели у практику поняття «хрещені батьки» та доглядали дітей-сиріт, а згодом відкрили перш дитячі притулки?

- Чому співчуття віруючих людей до хворих та страждаючих спричинило виникнення як першого госпіталю, так і організації «Червоного хреста»?

- Чому завдяки християнам поняття рабства та торгівлі людьми стали неприйнятними у суспільстві?

- Якби можна було витягнути магнітом з історії всі події, пов’язані із ім’ям Ісуса Христа та подіями Реформації, то що б залишилося?

- Чи можемо ми втратити ці надбання? Які наші перспективи?

Події Реформації на карті Європи

/Files/images/novini2017/SAM_8054.JPG 31 травня в Андріївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 в рамках заходів до 500-річчя Реформації учні 5-6 класів складали карту «Головні центри реформаційного руху». В ході підготовчої роботи школярі зрозуміли, що слово «реформація» стало символом цілої епохи в історії країн Європи. Це була доба, коли в суспільстві розгорнувся рух за переосмислення ролі католицької церкви. На жаль, цей мирний рух перекинувся на поля бойовищ. Мине багато часу, поки людство зрозуміє, що неможливо знищити всіх, хто хоче жити інакше. Необхідно навчитися жити разом, на одній планеті.
При нанесенні на карту Європи головних центрів реформаційного руху: Віттенберга, Цюриха, Женеви, Лондона та інших, учні висловлювали власні судження щодо подій Реформації.

Екскурсія до храму

/Files/images/ozdorovchy_tabr/SAM_8065.JPG Напередодні найвеличнішого свята християн, учні пришкільного оздоровчого табору Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 «Усмішка» відвідали храм Святої Богородиці. «Без віри немає людини» - такими словами розпочав екскурсію до храму диякон Олег. Він розповів дітям про історію виникнення християнства, особливу увагу звернув на моральні християнські цінності. Крім цього, учні мали змогу поставити свічки за здоров’я та благополуччя своїх рідних.

Кiлькiсть переглядiв: 124